Ředitel Sazky Aleš Hušák může být spokojen. Až uprostřed tohoto týdne otevře svou poštovní schránku, najde v ní omluvný dopis od šéfa České televize Jiřího Janečka za tři roky starou reportáž o Sazce a sobě v jejím čele. Janečkovu omluvu minulý týden definitivně posvětila rada ČT, která ji na svém zasedání projednávala. Ani po středečním zasedání rady však stále není jasné, za co se chce Janeček Sazce vlastně omlouvat. On sám říká – za nepřesnost, problém však je, že žádná není. Reportéři ČT se prostě zabývali podnikáním manažerů Sazky a konstatovali, že je kvůli podezření z tunelu na svěřenou firmu vyšetřuje policie. To byla pravda a pochybení v práci televizního týmu neshledal ani soud, na který se rozzlobené vedení Sazky po reportáži obrátilo.

Ačkoli radní sami nevědí, proč by se měla ČT Sazce omlouvat, po krátké rozpravě se usnesli, že Janečkův omlouvací dopis „berou na vědomí“ a dál se případem zabývat nebudou. „Tímto alibistickým chováním rada přihlíží vážnému ohrožení podstaty televize veřejné služby, která má tlaku bohatých firem jako Sazka odolávat a kriticky o nich informovat. Místo toho ČT ustupuje ze své nezávislosti pod hrozbou, že když nebude vůči Sazce pokorná, přijde o její peníze,“ odmítl postoj svých kolegů radní Jiří Voráč. Jeho návrh, že ČT se omlouvat nemá, protože k tomu není žádný „důvod“, podpořil z dvanácti přítomných pouze Dobromil Dvořák.

„Už tu kauzu nechci nijak dál rozviřovat,“…

v06.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v06.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Ondřej Kundra

zástupce šéfredaktora

kundra-stihly kopie

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte