Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Dopisy

Dopisy

Referendum by mělo platit

Je zarážející, jak politici odmítají naslouchat hlasům svých voličů. Nevím, jestli to bylo shodou okolností, ale v posledním čísle Respektu se to ukázalo hned u dvou článků: Ústí potřebovalo svůj výbuchBrno říká ne. Pokud jde o brněnské referendum, tak je ukázkové, jak zdejší politici odmítají jeho výsledky, protože přišlo málo lidí, ale když je ještě menší počet zvolí třeba do Senátu, tak jim to nevadí.

Copak není důležité respektovat názor těch lidí, kteří se o věci veřejně zajímají a jdou k referendu? Podle mne by se mělo zrušit pravidlo, že musí přijít padesát procent voličů, protože zřejmě tolik angažovaných lidí nemáme.

Hana Říhová, Brno

Více kreslených obrazů

Nejsem typickým čtenářem týdeníku Respekt, protože se rozhoduji na základě titulního obrázku Pavla Reisenauera. Myslím, že jeho nápady mají mnohdy stejnou vypovídací hodnotu jako následné články. V českých médiích je to naprosto ojedinělé a vzhledem k jakési myšlenkové únavě českých novinových fotografů také naprosto osvěžující. Zahraniční týdeníky, jako je Time, Newsweek, The Economist atd. si mohou dovolit dát na titulní stranu fotografie, protože jsou strhující, ale v Česku jejich obdobu nevidím nikde. A zřejmě ani odborníci, když na Czech Press Photo dostala hlavní cenu nudná fotografie…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

v43.gif • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.