Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Domov

Kofolové mámení ČSSD

ČSSD, strana slibující kdysi na své cestě vzhůru českým občanům „společnost vzdělání“, se rozhodla nezatěžovat voliče v nastávající kampani už ničím jiným než osvědčenou zábavou.

ČSSD, strana slibující kdysi na své cestě vzhůru českým občanům „společnost vzdělání“, se rozhodla nezatěžovat voliče v nastávající kampani už ničím jiným než osvědčenou zábavou. Turné najatých hvězd, propagující stranu podle vyzkoušených strategií světa reklamy a marketingu, nese podle sociologů zprávu o české politice a společnosti roku 2004.

Totalita? No a co?

Martina Vobejdová (28) se už nemůže dočkat. Vyučená švadlena, která je momentálně doma na mateřské s prvním dítětem, pokuřuje vedle manžela Luboše, jinak mistra firmy podnikající v automobilovém průmyslu, před neesteticky hranatým Kulturním domem a těší se na největší společenskou událost Liberce posledních měsíců. Za dvacet minut začíná Hvězdný koncert. Manželé Vobejdovi si koupili dva lístky po stovce, aby uviděli a uslyšeli Ivetu Bartošovou, Michala Davida, Helenu Vondráčkovou a další osobnosti zdejšího popu. „Tady v Liberci se toho moc neděje, tak jsme rádi, že všichni přijeli. Symboly totality? A kdo?“ diví se Martina Vobejdová. Po další otázce se diví ještě víc. Předvolební kampaň sociálních demokratů? Oni s manželem volit nechodí, politika je nezajímá, nepřišli sem kvůli ní. „Všichni jsou stejní. Koho bych teda měla volit? Vždyť já je ani neznám,“ vysvětluje drobná černovláska v nažehlené košili.

Pár metrů dál postávají sedmdesátníci Miroslav Šonka a Josef Drahoš, členové ČSSD. Ne že by je popové hvězdy nezajímaly, ale oni přišli kvůli…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

v42.gif • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.