Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Scéna

Divadlo

mobrazek_171.jpeg
mobrazek_171.jpeg • Autor: Respekt

vobrazek_171.jpeg
vobrazek_171.jpeg • Autor: Respekt

V České televizi běžel začátkem ledna zajímavý film Nepřátelé: Příběh lásky, natočený podle stejnojmenného románu známého amerického spisovatele Isaaca Bashevise Singera. Východočeské divadlo Pardubice připravilo na neděli 24. 1. pod názvem Vlci premiéru divadelní adaptace tohoto Singerova románu. Jeho hlavním hrdinou je polský Žid Herman Broder, který žije v roce 1949 v New Yorku s bývalou rodinnou služkou Jadwigou, jež ho za války skrývala v seníku, a tak mu zachránila život. Manželství z vděčnosti jej však neuspokojuje, najde si milenku, která přežila koncentrační tábor a v divokém milování se snaží zapomenout na prožité hrůzy. Když se v New Yorku nečekaně objeví jeho první manželka, o níž se domníval, že zahynula, začne se Herman beznadějně zaplétat do vlastní pavučiny lží a polopravd. Divadelní verzi Singerova díla připravila polská spisovatelka, novinářka a textařka Agnieszka Osiecka.

•••

Pražské Divadlo Archa připravilo na čtvrtek 22. 1. premiéru hry Čajovna KarMa. Inscenace se zabývá problematikou nekritického obdivu k orientálním kulturám, jejich mystice a vůbec ke všemu tajemnému. Nejzajímavější na divadelní hře budou pravděpodobně technické efekty, výkon čínské zpěvačky Feng-Jün Song a také scénická hudba mladého nadějného skladatele Michala Nejtka. Na scénáři představení se podílel ředitel Divadla Archa Ondřej Hrab a režie se ujala jeho manželka Jana…

v04.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v04.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte