Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Dopisy

Dopisy

A co platy městských policistů?

Když za mnou po maturitě přišla dcera s návrhem, že se chce přihlásit k práci u policie, souhlasil jsem. Stěžovat si na nevalnou reputaci policie, když proti tomu sám nic neudělám, považuji za pokrytecké. Tak jsem ji podpořil, ať se do té nápravy reputace osobně pustí. Má na to. Testy absolvovala bez problémů, a tak již řadu let pracuje u městské policie. Jako táta mám o jejích příjmech dlouhodobé bezprostřední informace. Jistě – dostává řadu výhod. Kromě pracovní uniformy se ráda příležitostně předvede i ve slavnostní uniformě. Bylo jí umožněno, aby při práci dalším studiem na vlastní náklady získala vyšší kvalifikaci. V kolektivu se jí líbí. Jen o roli „dobře placeného policisty“ si může nechat pouze zdát. K onomu údajně průměrnému platu policisty – 24 000 –, jak o něm informuje Tomáš Němeček ve svém článku Tužku do ruky, premiére (Respekt č. 38/2004) se ne a ne alespoň zdaleka přiblížit. Dokonce se se svým platem nepřibližuje ani běžnému platu 17 500 ve státní sféře, a má dokonce ještě méně, než jsou zmiňované platy právem si stěžujících učitelů. Když jsem dceru informoval, že jim podle novin budou v příštím roce přidávat, jen skepticky poznamenala: „To se na nás stejně nevztahuje, jen na státní.“ Je to pravda, že jen na státní? Takže se nedivím, že tolik policistů, aby se slušně uživili, odchází pracovat do…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

v39.gif • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.