Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Scéna

Film

Fotografie: Brouk. Foto: archiv • Autor: Respekt
Fotografie: Brouk. Foto: archiv • Autor: Respekt

Na obživu si Phill Hay a Matt Manfredi dříve vydělávali jako scenáristé hollywoodských velkofilmů, před dvěma lety se ale rozhodli spravit si chuť nezávislým dílkem Brouk. Pečlivě promyšlený scénář začíná zdánlivou maličkostí: malý chlapec rozšlápne na chodníku brouka. Událost však vyvolává řetězovou reakci. Jedna historka navazuje na druhou a osudy postav se nečekaně prolínají – zahraniční kritici o Broukovi hovoří jako o tarantinovském filmu nebo odlehčené Magnolii. Poselství nepatří k nejoriginálnějším, ale funguje: i maličkost může rozpoutat velké věci.

•••

O kontroverzním filmu Michaela Moora Fahrenheit 9/11 už toho bylo napsáno tolik, že by člověk mohl snadno podlehnout dojmu, že jej dobře zná. Ale vyjma karlovarského festivalu se u nás dosud nepromítal a do běžné distribuce přichází až nyní. Česká premiéra nese stylové datum: sobota 11. září.

•••

Jako velmi volné zpracování hrůzně kafkovského příběhu Íránce Merhana Nasseriho pojal svůj nejnovější film Terminál americký režisér Steven Spielberg. Uprchlík Nasseri prožil 15 let na pařížském letišti Charlese de Gaulla, protože byrokracie mu nedovolila se odsud hnout. Ve stejné situaci je i Spielbergův Viktor Navorski (v podání Toma Hankse), jeho smířlivá nátura a optimismus ale dodávají situaci spíše komediální rysy. Tento „chytřejší bratranec Forresta Gumpa…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

v37.gif • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.