mobrazek_1316.gif
mobrazek_1316.gif • Autor: Respekt

vobrazek_1316.jpeg
Fotografie: Hlavně ať to neucítí sousedé. Foto Profimedia.cz / Corbis • Autor: Respekt

Z nové analýzy OSN je patrné, že marihuana a syntetické „tablety“ a la extáze vytlačují z trhu tvrdé drogy jako heroin či kokain. To je dobrá zpráva. Mladým lidem zjevně dochází riziko konzumace drog a dávají vědět, že na své cestě za změněným vědomím nehodlají ztratit zdraví či život. A že se taky nechtějí zaplétat do osidel zločinného překupnického byznysu, který je s drogami nedílně spojen. To poslední dokazuje i trend pěstování marihuany doma, který v Česku znatelně sílí stejně jako v celé EU.

Grow shop

Jihočeský podnikatel Jiří (35) si před rokem koupil za třináct tisíc korun přes inzerát v Hospodářských novinách aparaturu na pěstování zeleniny v bytě, takzvanou hydroponní cestou. Skleněným skříním a lampám je ovšem jedno, co v nich roste – a Jiří místo okurek zasadil konopí. „Mám k té kytce kladný vztah, a tak jsem chtěl zkusit, jestli to dokážu,“ říká. „Navíc, když si chci zakouřit, nechce se mi to od někoho kupovat.“ Za tři měsíce sklidil svou první úrodu. Deset rostlin, jejichž sazenice sehnal přes internet. „Není to nic složitého, na síti je spousta informací,“ říká. Se svojí úrodou se pochlubil známým a část jí rozdal. To ale byla chyba. „Na malém městě se všechno hned roznese, a tak jsem začal mít strach z policie,“ říká podnikatel. Podle současných zákonů by mu taková pěstitelská štědrost mohla…

v31.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v31.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte