mobrazek_1215.gif
mobrazek_1215.gif • Autor: Respekt

vobrazek_1215.jpeg
vobrazek_1215.jpeg • Autor: Respekt

Už potřetí se centrum severomoravské metropole tento víkend rozezní hudebním festivalem Colours of Ostrava (9.–11. 7.). Pořadatelé diváky lákají zejména na tři zahraniční jména. Starý dobrý punk rock předvede se svou skupinou The BobKatz irský muzikant Bob Geldof, známý jako protagonista filmu The Wall či pořadatel humanitárního koncertu pro Afriku Live Aid (vystoupí 11. 7. v 19.45). Geldof byl jako jeden z prvních rockerů povýšen v roce 1986 anglickou královnou za své hudebně-politické aktivity do šlechtického stavu. Moderní spojení arabských melodií se západní taneční hudbou předvede v Ostravě britská zpěvačka Natacha Atlas (10. 7., 22.30) a francouzsko-alžírský zpěvák Rachid Taha (10. 7., 01.00), který trojici skvěle doplňuje: rovněž ve své tvorbě vychází z arabských kořenů, není však vyznavačem tanečních beatů, ale podobně jako Geldof rocku říznutého punkem.

Na několika scénách, které vyrostou ve Stodolní ulici, na Slezskoostravském hradě, louce v podhradí či v klubu Fabrik, zahrají také další zajímavé evropské kapely, které často spojuje alespoň volná příslušnost k world music. Běloruský objev, skupina UR’IA (9. 7., 22.15) hledá inspiraci v Himálajích i na běloruské vesnici, Bulhaři Lot Lorien se lidové tradice zmocnili v mysticko-romantickém duchu a populární Belgičané Urban Trad přivezou svižnou keltskou hudbu. Více informací najdete na

v28.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v28.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Petr Třešňák

redaktor

tresnak
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Od roku 1995 jich napsal/a 1549

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte