V článku Hany Čápové Když docenti lžou (Respekt č. 17/2004) zaznívají vážná obvinění na adresu řady pracovníků geologické sekce Přírodovědecké fakulty UK, potažmo vedení celého ústavu, považuji proto za nutné na ně reagovat.

Nechť promluví fakta

K docentuře Václava Kachlíka, jehož ředitel Geofyzikálního ústavu Akademie věd Aleš Špičák v článku obviňuje z podvodu při habilitačním řízení, snad lze říci pouze tolik, že napadeného nejlépe obhájí výčet holých fakt dostupný na adrese www.natur.cuni.cz/data/ostatni/respekt.html. Předpokládám přitom, že mlčet k celé věci nebudou ani početní představitelé všech hodnotících grémií, jejichž práci Aleš Špičák zpochybnil.

Za sebe mohu dodat jen tolik (protože děkan nemá podle polistopadových norem do habilitační procedury co mluvit), že docenta Václava Kachlíka jsem do funkce proděkana jmenoval v roce 2003, a to na základě doporučení vědecké rady geologické sekce PřF UK. Po patnácti měsících, které od té doby uplynuly, přitom nemohu než potvrdit, že to byl výběr dobrý. Úkolu „zeštíhlit“ geologii na fakultě (tedy činnosti, po níž Aleš Špičák volá) se totiž proděkan Kachlík zhostil více než dobře a nadále v něm pokračuje s obdivuhodnou rozvahou. Po přečtení článku Hany Čápové jsem se také rozhodl, že jako děkan pověřím fakultní komisi pro etiku vědecko-pedagogické…

v19.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v19.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte