Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Domov

Mafiáni v lázních

Ruské mafie znovu útočí. „Mám závažné signály o velmi nebezpečné trestné činnosti, třeba v Karlových Varech, kam se hrnou ruské peníze nejasného původu,“ prohlásila minulý týden v Hospodářských novinách nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová. Navázala tím na dlouhou řadu policejních zpráv, které tvrdí totéž: v Česku se s úspěchem usazují „brigády“ ruského organizovaného zločinu a získávají tu kontakty do nejvyšších pater komunální i celostátní politiky. „Rozvrat je už tak velký, že se něco musí podniknout,“ varuje Benešová. Její úřad prý využije všeho, co má k dispozici, a pokusí se proti gangsterům zasáhnout. Začít chce tam, kde je situace nejhorší: na západě Čech.

Fotografie: Josif Kobzon (vlevo) na moskevské módní přehlídce se starostou Lužkovem: A teď vzhůru do lázní. Foto: Profimedia.cz / AFP • Autor: Respekt
Fotografie: Josif Kobzon (vlevo) na moskevské módní přehlídce se starostou Lužkovem: A teď vzhůru do lázní. Foto: Profimedia.cz / AFP • Autor: Respekt

Ruské mafie znovu útočí. „Mám závažné signály o velmi nebezpečné trestné činnosti, třeba v Karlových Varech, kam se hrnou ruské peníze nejasného původu,“ prohlásila minulý týden v Hospodářských novinách nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová. Navázala tím na dlouhou řadu policejních zpráv, které tvrdí totéž: v Česku se s úspěchem usazují „brigády“ ruského organizovaného zločinu a získávají tu kontakty do nejvyšších pater komunální i celostátní politiky. „Rozvrat je už tak velký, že se něco musí podniknout,“ varuje Benešová. Její úřad prý využije všeho, co má k dispozici, a pokusí se proti gangsterům zasáhnout. Začít chce tam, kde je situace nejhorší: na západě Čech.

Necítím je tu

„Karlovy Vary jsou nebezpečnou oblastí. Policisté kryjí své zločiny, unáší a mlátí lidi. Rusové tam staví načerno stavby a nikdo s tím nic nedělá. Ovládají město a bezpečnostní složky nedokáží zjistit, odkud na to berou peníze. To je fascinující pohrdání právem,“ popisuje nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová své výhrady proti dění v našem nejznámějším lázeňském městě. Jeho rozklad výmluvně ilustruje dění na tamním policejním ředitelství, odkud muselo v posledních dvou letech nuceně odejít šestnáct mužů mimo službu. Někteří kvůli tomu, že kryli kolegu podezřelého z bankovní loupeže, jiní pro spolčení s gangstery, kterým opatřovali auta a vražedné…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

v10.gif • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.