Škola nikoho do diagnostického ústavu neposlala

Jako zástupce zřizovatele Církevní základní školy Přemysla Pittra v Ostravě reaguji na článek Charita vyhodila Kumara, jehož součástí je i rámeček nazvaný Zdeněk jede dolů (Respekt č. 49/2003), který obsahuje nepravdivé informace.

Hana Čápová v něm píše, že poté, co ostravsko-opavský biskup z vedení školy „odvolal Helenu Balabánovou, od základu se změnila její atmosféra. Důsledky ilustruje příběh Zdeňka Leška“. Ano, je pravda, že hodně věcí se ve škole změnilo. V letošním roce škola například otevřela tři první třídy a nemá signály o tom, že by rodiče byli nespokojeni. Ministerstvem byla škola také vybrána k ověřování projektu Škola s celodenním programem, každoročně realizuje i řadu dalších projektů, včetně mezinárodních. Autorka článku školu ani nenavštívila, to jí však nebránilo v tom, vyjádřit na ni negativní pohled, který demonstruje na příběhu Zdeňka Leška.

K tomu je potřeba říci, že jmenovaný žák se stal velkým problémem již za vedení bývalé ředitelky paní Balabánové, potíže s ním rozhodně nezačaly až po výměně vedení školy, jak se v článku uvádí. „Ve vzteku plácl učitelce chleba se salámem na hlavu. Škola z něj vzápětí udělala obludu. Ještě ten den svolala tiskovku a Zdeňka poslala do diagnostického ústavu,“ popisuje v článku peripetie paní Čápová. Chybí přitom už ale informace o předchozím…

v51.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v51.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte