Debaty k článkům na internetových zpravodajských serverech jsou poslední dobou předmětem zájmu a diskusí. Tedy diskusí – jsou to jen takové metadiskuse, řekl by matematik či filozof. Zcela nefilozoficky k věci přistoupil server iDnes, který pro přispěvatele svých diskusních fór jednoduše zavedl povinnou registraci. Je pochopitelné, proč se redakce snaží dostat věci pod kontrolu. On-line debaty k článkům obsahují i rozumné a zajímavé příspěvky, častěji však jsou plné vulgarit a primitivismu. Registrace má zřejmě sloužit k tomu, aby redakce mohla provinilce systematicky blokovat. Jenže to nebude fungovat; kdo je posedlý touhou takhle se předvádět, pořídí si prostě dostatečné množství digitálních identit. Jsou zadarmo. I přes všechny nevýhody nemoderovaných diskusí je zřejmě lepší nechat internetovým fórům volný průběh. Anebo zcela naopak: Jan Čulík ve svých Britských listech zrušil diskuse ke článkům úplně. Jeho odpůrci, a že jich má dost, ho jistě nařknou, že tím umlčuje především kritiku vlastní osoby a redakční politiky. Budou mít z velké části pravdu. Jenže Britské listy panu Čulíkovi patří, může si s nimi dělat, co se mu zlíbí. Jeho počin je aspoň jednoznačný a opravdu něco řeší. O postupu iDnes se to říci nedá.

•••

Po 21 letech opouští americkou firmu Sun Microsystems její spoluzakladatel Bill Joy, jedna z největších tvůrčích osobností počítačového průmyslu. Ve firmě pracoval jako „chief scientist“, nebyl bezprostředně…

v40.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v40.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte