Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Diskuse

Trable na Ústavním soudu

Tomáš Němeček ve svém komentáři Sbohem, ctihodnosti, vítejte (Respekt č. 30/2003) mimo jiné píše: „v poslední den svého mandátu předseda Ústavního soudu Miloš Holeček z ničeho nic vytáhl na svou zástupkyni Elišku Wagnerovou, že se před rokem na jednom uzavřeném jednání údajně zachovala nečestně. Před zaraženou veřejností se kvůli tomu pohádal se všemi ostatními soudci a stáhl se do ústraní.“ O pár odstavců dále pak dodává: „Celou dobu neřekl Holeček ani popel, v posledních dnech svého mandátu však vyzval Wagnerovou k rezignaci; svým kolegům to neoznámil, zato prezidentu Klausovi ve zvláštním dopise. Kdo zná nechuť politiků ODS k Elišce Wagnerové, musí dojít k závěru, že Holeček si chce na Hradě servilitou vysloužit nominaci na dalších deset let.“ K takovému komentáři nemohu mlčet.

Byla to moje povinnost

Předně bych chtěl říci, že teprve před třemi týdny – konkrétně 9. července - jsem se z internetu dozvěděl o více než rok starém prohlášení, které Eliška Wagnerová učinila 14. března 2002 ve vysílání BBC. Poté, co jsem si hned následující den přímo v tamní redakci ověřil, že na internetu citovaná slova jsou autentická, napsal jsem v úvodu zmiňovanou výzvu k odstoupení a doručil ji obratem adresátce.

Co mě k sepsání výzvy vedlo? Skutečnost, že JUDr. Wagnerová v rozhovoru pro BBC uvedla: „Sama sebe prohlásím podjatou ve vztahu k tomu…

v32.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v32.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte