Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Zahraničí

Z minulého týdne

V Kambodži, jedné z nejchudších zemí světa, houstne atmosféra před blížícími se volbami 27. července. Tisíce lidí se v těchto dnech účastní mítinků, konaných po celé zemi. Na rozdíl od klání v minulých letech však tentokrát shromáždění zatím neprovázely větší násilnosti – s výjimkou začátku kampaní koncem června, kdy bylo zabito devět politických aktivistů. Do země zavítal vyslanec OSN Peter Lauprecht, který po devítidenní cestě zjistil, že úřady sice učinily pokrok ve snaze zaručit důvěryhodnost hlasování, ale jak uvedl, „jsou tu mnohé překážky“, které brání tomu, aby volby byly opravdu demokratické. Někteří funkcionáři prý lidem konfiskovali registrační formuláře, resp. je nutili, aby slíbili, že budou volit určitou stranu.

O hlasy voličů se uchází třiadvacet partají. Největší šance mají Lidová strana autokratického premiéra Hun Sena, který v Kambodži vládne už takřka dvě desetiletí, a roajalistická strana Funcinpec, součást vládní koalice. Z opozice se oblibě těší strana Sama Rainsyho – ten byl v lednu krátce zadržen, když v metropoli Phnompenhu propukly protithajské demonstrace. Populární thajská herečka Suvanant Kongyingová tehdy údajně řekla, že kambodžský palácový komplex Angkor Vat patří Thajsku. Přestože herečka popřela, že by něco takového vůbec kdy vyslovila, došlo k vydrancování thajské ambasády. Rainsy tehdy uvedl, že Hun Sen násilí sám zinscenoval, aby si posílil pozici před červencovými volbami a zpacifikoval nezávislá…

30.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

30.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte