Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Mlynář v pupíku světa

Karlovarské extempore ministra Mlynáře připsalo další díl do nekonečného seriálu o chování a zvycích zdejších mocenských elit. Skutečnost, že i jeden z relativně mladých, moderních a slušných členů kabinetu přijal luxusní dárek od sobě podřízené firmy, přitom doopravdy překvapila. Jak by také ne – vždyť jde o člověka, jenž podobný pád politiky do korupčnické sítě z peněz a úsluh plamenně odsuzoval jako novinář už v polovině 90. let. To jsme se od té doby v normách politického provozu neposunuli ani o píď? Mlynářova reakce jako by chtěla naznačit, že nikoli.

Karlovarské extempore ministra Mlynáře připsalo další díl do nekonečného seriálu o chování a zvycích zdejších mocenských elit. Skutečnost, že i jeden z relativně mladých, moderních a slušných členů kabinetu přijal luxusní dárek od sobě podřízené firmy, přitom doopravdy překvapila. Jak by také ne – vždyť jde o člověka, jenž podobný pád politiky do korupčnické sítě z peněz a úsluh plamenně odsuzoval jako novinář už v polovině 90. let. To jsme se od té doby v normách politického provozu neposunuli ani o píď? Mlynářova reakce jako by chtěla naznačit, že nikoli. O co vám jde, ptá se ministr podrážděně kritiků svých festivalových dobrodružství na účet polostátního Telecomu. To si vážně myslíte, že si mě někdo koupí za dvě noci v grandhotelu Pupp? O tom ale nebyla řeč. Šéfové Telecomu přece nechtěli zástupce veřejných zájmů ve své firmě „kupovat“ – to je bezpochyby hodně drahá a riziková operace. Karlovarským dárkem si chtěli svého ministra „jen“ zlehka zavázat, zapsat se mu do hlavy jako přátelští, velkorysí partneři, kterým něco dluží. A na to apartmá v Puppu plus možnost mávat zdarma zlatou kartou „významných osobností“ stačí až až – je-li člověk natolik hloupý, aby je přijal. Mlynář je přijal, a když se na to přišlo, nevyužil ani dodatečnou šanci, kterou odhalení neprivátního poklesku nabízí každému zájemci o službu v mocenské sféře. Místo aby vrátil peníze a získal si veřejnost omluvou (vždyť přece kdo z nás nedělá…

30.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

30.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Ivan Lamper

editor

Ivan Lamper
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte