Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Do polí za svobodou

Příběhy o útěcích na svobodu bývají dojemné a poučné, proč by tento nemohl být? Zvláště když jde o dramatický úprk před jistou smrtí a ještě k tomu v poslední možné chvíli. Podle agenturní zprávy z minulého týdne odmítlo ve vesnici Zdeslavice u Ledče nad Sázavou dvacet jedna býků nastoupit do transportu na jatka, prorazili dřevěnou ohradu a uprchli do pole s dvoumetrovou kukuřicí. Jejich majitel přivolal myslivce a policii, kteří se od středy snaží zvířata najít a odstřelit. Býci se ale rozdělili do několika skupin a dále unikají. Lovci předpokládají, že likvidace potrvá minimálně dva měsíce. Dva uprchlíci už skončili s kulkou v hlavě a zřejmě tak nakonec dopadnou i všichni ostatní, protože proti sobě mají nerovného nepřítele. Kromě desítek myslivců a policistů, kteří pročesávají krajinu, mají oči na stopkách i ostražití občané, připravení pohyb velkých zvířat nahlásit. Myslivci totiž už několikrát varovali, že prchající zvířata „napáchala značné škody“ a že jejich pobyt na svobodě představuje „bezpečnostní riziko“. Až potud je tedy vše tak jako obvykle v podobných případech. Přesto ale zdeslavické drama přináší některá nečekaná poučení.

V obecních kronikách si lze přečíst, že ještě počátkem sedmdesátých letech tady na venkovských návsích docela běžně ryla prasata. Ty časy jsou samozřejmě pryč. Zatímco auta valící se osmdesátkou úzkými ulicemi obcí nikoho neděsí, kráva volně kráčející přes náves ano. Velká zvířata přece patří do ohrady nebo…

30.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

30.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Marek Švehla

zástupce šéfredaktora

svehla
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Od roku 1994 jich napsal/a 2165
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte