Newyorská skupina Luna by měla být slavná, ale není. Před pár lety o ní časopis Rolling Stone napsal, že je to „ta nejlepší ze všech skvělých kapel, o kterých nikdo nikdy neslyšel“. Skvělá je pořád, ale počet těch, kdo ji znají, od té doby nijak zvlášť nevzrostl. A jejich sedmá deska Romantica, kterou Luna na podzim propagovala v Británii, na tom těžko může něco změnit, jakkoli je velice dobrá – stejně jako ty předchozí. Hudba Luny sice nezní nějak nepřístupně, ale z hlediska tržní uplatnitelnosti je přeci jen moc komplikovaná (občas je něžná a ironická zároveň). Bicepsy front-mana Luny Deana Warehama navíc za mnoho nestojí, ten člověk snad ani není potetovaný, štěrkem si zuby zjevně nečistí a při jeho letargičnosti by mu asi dělalo problém vzít někoho prázdnou lahví po hlavě. Takže se nemá co divit – každý příručí by mu přeci vysvětlil, jak má vypadat rocker. I tak se ale v sedmimilionovém Londýně našel počátkem listopadu dostatečný počet fanoušků na to, aby při koncertu Luny zaplnili nevelký klub Dingwalls.

S pohledem do ztracena

Ke středně velkému a skoro neosvětlenému podniku ve čtvrti Camden se jde přes Camden Lock, kde v sobotu bývají vyhlášené trhy. Ve všední den večer je však úplně vylidněný a trochu strašidelný. Během krátké cesty od metra našeho zpravodaje osloví třináct (počítal si to) dealerů rozličných ilegálních substancí, za dveřmi klubu už ale není obtěžován nikým a ničím. Mezi lidmi je patrná atmosféra…

49.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 37 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

49.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 37 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte