Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Téma

Úředník má právo bydlet

Ostravský obvod Mariánské Hory a Hulváky neprivatizoval své byty a tím svým obyvatelům značně omezil možnosti. Pokud chtějí zůstat v Mariánských Horách, mohou žádat o obecní byty, čekají ale léta a nikdo jim ani neprozradí, podle jakých pravidel městská rada byty rozděluje, ani jestli se nestaví nějaké nové. Dnes - nedlouho před volbami do obvodního zastupitelstva - se náhodou dovídají, jak to u nich na radnici chodí.

Opravdu potřebným

Výstavbu dvaceti čtyř bytových jednotek v Baarově ulici financovalo ministerstvo pro místní rozvoj a město Ostrava (nelze zaměnit s magistrátem). Před prázdninami předali ostravští radní rozestavěné třípokojové a dvoupokojové (3+1 nepřevažují) byty obvodu. Mariánskohorská starostka Liana Janáčková (ODS) v místním tisku občanům vysvětlovala, že je to úspěch, protože se už léta nic nového nepostavilo a slušné bydlení pomůže udržet lidi v obvodu. Radní pak sestavili seznam budoucích nájemníků - přímo z Mariánských Hor jich ale bylo jen osm. To se ale zpočátku nevědělo, protože rada rozhodla tajně. „Mně ten seznam vůbec nechtěli ukázat, prý ať se objednám u paní starostky. Moje dcera žádá o byt pět let a nedávno se jí narodilo dítě, ale jako spousta dalších má smůlu,“ zlobí se žena, která nechce být jmenována, protože se obává o práci na jednom z ostravských úřadů. Nakonec ale seznam již koncem léta získal Lumír Slovák, který využil toho, že je za ČSSD v zastupitelstvu Mariánských Hor. "Když jsem si seznam projel,…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 37 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 37 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.