Skoro všechno pěkné, co se dá říci o londýnském klubu Marquee, se vztahuje k jeho historii. V 60. letech, kdy to ještě byla zaplivaná špeluňka v Soho, v něm poprvé vystoupili Rolling Stones. V téhle podobě klub přežil do osmdesátých let, kdy byl uzavřen. Nedávno ovšem originální značku Marquee koupil Dave Stewart z Eurythmics (to by mělo posloužit jako dostatečné varování) a vybudoval klub úplně nový, v módní čtvrti Islington (před stěhováním do Downing Street tu bydleli Blairovi), navíc uvnitř komplexu obchodního centra. Nebožák, který stepuje ve frontě na lístky na gospelovou skupinu Blind Boys of Alabama proto zjistí, že se nachází na falešným mramorem obloženém plácku mezi butikem a kšeftem s mobilními telefony. A pokusí-li se uklidnit pomocí plechovky Budvaru, nekompromisně proti němu zakročí ochranka. Uvnitř si nažehlený šatnář řekne o dvě libry za to, že mu pověsil bundu, a pošle ho po schodech nahoru, kde náš zpravodaj omylem vleze do takzvané „lounge“ - infernální prostory, kde se vyskytují příslušníci, jak se dnes říká, „kreativní třídy“. Obletováni přeuctivými číšníky popíjejí míchané nápoje, uzobávají z pečlivě naaranžovaných talířů a s předstíranou blazeovaností nechávají svou podobu, aby se odrážela v zrcadlech. Inu, rockový klub jako když vyšije. Náš tumpachový pozorovatel se briskně přesune do sálu, který už vypadá relativně normálně.

Ježíš, Beckham a ti druzí

Gospelová skupina Blind Boys of Alabama vznikla v ústavu pro hluché a…

44.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

44.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte