Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Kultura

Píseň je můj štít

Skoro všechno pěkné, co se dá říci o londýnském klubu Marquee, se vztahuje k jeho historii. V 60. letech, kdy to ještě byla zaplivaná špeluňka v Soho, v něm poprvé vystoupili Rolling Stones. V téhle podobě klub přežil do osmdesátých let, kdy byl uzavřen. Nedávno ovšem originální značku Marquee koupil Dave Stewart z Eurythmics (to by mělo posloužit jako dostatečné varování) a vybudoval klub úplně nový, v módní čtvrti Islington (před stěhováním do Downing Street tu bydleli Blairovi), navíc uvnitř komplexu obchodního centra. Nebožák, který stepuje ve frontě na lístky na gospelovou skupinu Blind Boys of Alabama proto zjistí, že se nachází na falešným mramorem obloženém plácku mezi butikem a kšeftem s mobilními telefony. A pokusí-li se uklidnit pomocí plechovky Budvaru, nekompromisně proti němu zakročí ochranka. Uvnitř si nažehlený šatnář řekne o dvě libry za to, že mu pověsil bundu, a pošle ho po schodech nahoru, kde náš zpravodaj omylem vleze do takzvané „lounge“ - infernální prostory, kde se vyskytují příslušníci, jak se dnes říká, „kreativní třídy“. Obletováni přeuctivými číšníky popíjejí míchané nápoje, uzobávají z pečlivě naaranžovaných talířů a s předstíranou blazeovaností nechávají svou podobu, aby se odrážela v zrcadlech. Inu, rockový klub jako když vyšije. Náš tumpachový pozorovatel se briskně přesune do sálu, který už vypadá relativně normálně.

Ježíš, Beckham a ti druzí

Gospelová skupina Blind Boys of Alabama vznikla v ústavu pro hluché a…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 37 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 37 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.