Pondělí - Vládě chybí k sestavení rozpočtu na příští rok dvacet miliard. Špidlův kabinet se proto rozhodl vzít peníze ze šedesátimiliardové sumy, vyčleněné na úhrady ztrát České konsolidační agentury. Sto padesáti sedmi miliardový rozpočtový schodek se tak nezvýší, ale vláda ustoupila z jedné ze svých ohlášených priorit - snižovat dluhy, které přinesla transformace ekonomiky.

Pondělí - Podle výroční zprávy vydané ministerstvem pro životní prostředí jsme se kvalitou ovzduší přiblížili zemím Evropské unie. V Česku je poškozeno ale mnohem více lesních porostů než v zemích Unie, téměř nerecyklujeme odpady a máme příliš mnoho orné půdy.

Úterý - Poslanecká sněmovna schválila, že referendum o vstupu do Evropské unie se bude konat příští rok na jaře. Občané budou odpovídat na otázku: „Souhlasíte s tím, aby se Česká republika stala podle smlouvy o přistoupení České republiky k Evropské unii členským státem Evropské unie?“

Středa - Skončilo vyšetřování pokusu o nájemnou vraždu novinářky Sabiny Slonkové. Policie vypracovala návrh, podle něhož by měla být obžalována čtveřice obviněných včetně bývalého generálního tajemníka ministerstva zahraničí Karla Srby.

Středa - Michala Zítka, českého vydavatele Hitlerovy knihy Mein Kampf, není možné za vydání této publikace stíhat podle paragrafu o propagaci fašismu a nacismu, protože hnutí je už dávno mrtvé. K tomuto závěru…

42.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

42.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte