Každý, komu se alespoň občas dostanou do ruky hongkongské noviny, si toho už musel všimnout: nemine týden, aby se na jejich titulní straně neobjevil popis sebevraždy. Nezřídka doplněný i fotografií bezvládného těla ležícího v kalužích krve. Nejde o náhodu. Sebevražda se během posledních několika let stala v Hongkongu jednou z nejčastějších příčin úmrtí a svůj život zde dobrovolně ukončí více lidí, než kolik jich zahyne při dopravních nehodách. Sebevrahů přitom stále přibývá. Zatímco před pěti roky se jich k činu odhodlalo necelých osm stovek, loni už to byla bez dvou rovná tisícovka. Hongkongští statistici přitom varují, že v průběhu prvních šesti letošních měsíců stoupl jejich počet v meziročním srovnání o dalších dvacet procent. Jen během dvou dubnových sobot spáchalo sebevraždu dvanáct lidí, přičemž někteří z nich s sebou na onen svět vzali bez možnosti odporu i další. Čtyřicetiletého pana Cheunga, jeho těhotnou ženu i tříletou dceru našla policie otrávené v zabedněném bytě. Vedle pánvičky s popelem ze spáleného dřevěného uhlí ležel dopis na rozloučenou, v němž otec rodiny sděloval, že se pro smrt rozhodl poté, co jeho firma zkrachovala kvůli propadu trhu s nemovitostmi. Jen o hodinu dříve přitom ochránci zákona řešili podobnou tragédii: mladá žena nejprve vyhodila z okna svého bytu ve 38. patře tříměsíčního syna a vzápětí jej následovala.

Lidé, kteří odcházejí ze života

Podle Centra pro prevenci sebevražd při Hongkongské univerzitě, které…

39.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

39.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte