Pondělí - Do Muzea Kampa v pražských Sovových mlýnech se po třech týdnech vrátila dřevěná Židle sochařky Magdaleny Jetelové, kterou odnesla 13. srpna povodeň. Židle se našla na břehu Vltavy ve Vraňanech, čtyřicet kilometrů od místa své instalace.

Pondělí - Média zveřejnila, že v trezoru u pracovny bývalého ministra zahraničí Jana Kavana se v roce 2000 našlo v šesti obálkách několik set tisíc utajených korun. Kavan tvrdil, že část peněz byly zbytky diet z jeho zahraničních cest. Pokud by to byla pravda, Kavan porušil zákon, protože diety musí vyúčtovat a peníze vrátit.

Úterý - Ministryně školství Petra Buzková vypověděla několik smluv, které uzavřel její předchůdce Eduard Zeman v rámci projektu Internet do škol. „Například společnosti GoodCom jsme zaplatili přes milion za služby, které má v popisu má tisková mluvčí,“ říká Buzková

Úterý - K třiceti tisícům lidí, kteří svěřili zkrachovalému fondu KTP Quantum přes dvě miliardy korun, se připojil další věřitel. James Purackel ze Spojených arabských emirátů předložil soudu tři směnky v celkové výši jeden a čtvrt miliardy korun s tím, že tyto peníze svěřil zbankrotované firmě. Pravost směnek bude prověřovat soud.

Středa - Spolana Neratovice přiznala, že do Vltavy unikly během povodní rakovinotvorné látky jako dichlorethen a tetrachlorethylen. Na přítomnost těchto látek v řece upozornili ovšem předtím…

37.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

37.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte