Cambridge je město historické a převelice úhledné, uspávající prázdninový poklid v centru narušuje jen konverzace majetně vyhlížejících turistů a asertivní žádosti místních žebráků o pár drobných. Rockový klub Junction ovšem jako by patřil do nějaké jiné Cambridge - nevzhledná stavba nedaleko místního železničního uzlu, dostatečně vzdálená od obydlených míst, takže hluk tamní produkce ruší nanejvýš pár zabloudivších výhybkářů. Ani zařízení klubu se nesnaží budit zdání nějaké zvláštní sofistikovanosti, jediné cizokrajné pivo na nápojovém lístku je australský Foster, vyhladovělý rocker si na druhou stranu může za směšnou cenu dopřát menší závěj bramborových hranolků. Také návštěvnictvo působí dojmem, že svému zevnějšku věnuje menší péči než alternativní manekýni z metropole. Třetí prázdninové úterý je ale v klubu Junction na koncertě amerických Mercury Rev narváno k prasknutí, a to o jeho kulturnosti každopádně svědčí.

Blízko zázraku

Mercury Rev v červnu vystupovali jako hlavní hvězdy festivalu Meltdown (vybral je jeho letošní dramaturg David Bowie) a poté v Británii odehráli ještě pár koncertů. Větší část devadesátých let členové kapely usilovně a dosti úspěšně pracovali na své sebedestrukci, což frontman Jonathan Donahue kdysi komentoval slovy: „Většina kapel si začne píchat až kolem třetí desky, my se do toho dali ještě dřív, než byla hotová první.“ Několika členům Mercury Rev se ale podařilo dát se opět dohromady a bez větších ambicí natočili…

32.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

32.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte