Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Kultura

Sladká Francie

Mezinárodní filmový festival ve francouzském Cannes zahájený minulou středu sice vypadá na první pohled stejně jako vždycky, podobně jako u jiných hojně navštěvovaných akcí ale i tady přibylo bezpečnostních opatření. Seznam všech akreditací včetně osobních dat registruje městská prefektura, u hotelů a kin probíhají důkladné prohlídky tašek. Na každém rohu je vidět šňůry policejních aut a odpadkové koše odevšad zmizely. Začátek filmového svátku přivítali s úlevou místní podnikatelé: spolu s ním se na Riviéru poprvé od loňského podzimu vrátili majetní Američané. Evropané v restauracích diskutují o výsledku holandských voleb, o Berlusconim, o propadu francouzských socialistů. A objevily se už také filmy (zatím nijak geniální), které reagují na situaci po jedenáctém září. I islámský svět má tentokrát více oficiálního prostoru v programu než jindy.

Slepý film

Když vezli v pátek Woody Allena na letiště z hotelu Martinez, vrhali se na kapotu limuzíny fotografové a zachycovali jeho poslední okamžiky v Cannes. Za sklem seděl vážný útlý muž obdařený, podobně jako třeba Chaplin, kombinací dojemné důstojnosti a směšnosti. Přestože konzervativní newyorská židovská komunita Woodyho Allena přesvědčovala, aby Cannes bojkotoval na protest proti Le Penovi a útokům na francouzské synagogy, režisér se do Francie vypravil, zahajoval festival a přivezl také svůj nejnovější film. Jeho snímek Hollywood Ending ironizuje situaci v současné světové kinematografii, vysmívá…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.