Uspořádat v Praze koncert hudebníka Manu Chaa je svým způsobem dost riskantní podnik. V Česku je možné vydělat na vystoupeních několika málo soudobých zahraničních hvězd, které místní širší veřejnost zná, na koncertech veteránů, k nimž má z jistých důvodů sentimentální vztah (některých alb Ozzyho Osbournea se v tuzemsku prodalo víc než ve Francii a Beneluxu dohromady), na tanečních akcích nebo koncertech zavedených umělců tzv. „menšinových žánrů“, jejichž hudba přitahuje menšinové publikum i v cizině. Problematická jsou - tedy z komerčního hlediska - vystoupení umělců, kteří v zahraničí mají značné renomé a náklady na jejich koncert tomu odpovídají - v Česku je přitom zná málokdo. Na Paula Wellera kdysi do klubu Belmondo blahé paměti přišlo asi šedesát lidí (včetně neplatících), v Británii přitom vystupuje ve sportovních halách. Manu Chao (1961), který se svou kapelou Radio Bemba Sound System vystoupí tuto sobotu na louce za Jízdárnou Pražského hradu v rámci festivalu Respect, je mezi českými posluchači přeci jen trochu známější. Nedá se to ovšem srovnat s popularitou, jíž se těší v některých zemích západní Evropy (jeho poslední deska byla nějakou dobu na čele evropského albového žebříčku) a v Latinské Americe.

Černá ruka

Hvězdný status Chaovi (vlastním jménem Oscar Tramor) zajistilo především jeho loňské album Próxima Estanción: Esperanza, Chao ovšem na hudební scéně nepředstavuje žádného nováčka: jeho kariéra začala už v druhé polovině…

21.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

21.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte