Zaplnit v televizním vysílání posledních pět hodin roku není žádná legrace. Čas před silvestrovskou půlnocí má zcela jiný rozměr: každá minuta nabitá očekáváním příchodu nového letopočtu znásobuje na divanu před televizní obrazovkou svou délku více než kdekoli jinde. Telezábava, snažící se milionům diváků nahradit lákavý drogově-taneční nebo pouliční karneval, odehrávající se mimo jejich obývák, má proto jediný příkaz: zkrátit dlouhou chvíli na minimum. Příslib posledního večera právě skončeného roku na nejsledovanějším českém televizním kanálu byl alespoň podle sloganů opravdu velkolepý. Přestože podobné sliby nikdo nebere úplně vážně, milionová televizní zábava tentokrát předčila i ta nejdivočejší očekávání.

Je to možné?

Dramaturgové televize Nova jdou už několik let opačným směrem, než je naznačeno v úvodu (nelze ovšem nezmínit, že méně oblíbená Česká televize je na tom jen o trochu lépe). Jako by chtěli experimentálně prověřit, kam až lze „gumový čas“ silvestrovské noci natahovat. Dlouhá chvíle se prodlužuje a odhodlanému divákovi hrozí, že v přívalu nudy nakonec utone. Jediným vysvobozením je pak prozřetelně nachystaná láhev alkoholu, v níž se skrývá osvobozující spánek. Poslední Silvestr na Nově byl ale přeci jen výjimečný. Divák, připravený na tradiční boj s pekelnou nudou, tentokrát totiž neměl mnoho práce. Nekonečný proud scének, tanečních kreací a písňových směsí mu nedal odpočinout. Ne že by jednotlivá čísla byla lepší, veselejší,…

02.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 35 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

02.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 35 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte