Ve vstupní hale pražského Paláce Akropolis se shlukují skupinky uvolněných Američanů. Cigaretový dým se mísí s vůní marihuany a zahaluje anglicky psanou prosbu, přilepenou na jednom ze sloupů: „Nekuřte prosím, jeden člen kapely má astma“. Nezúčastněně žvýkající teenageři po očku sledují holohlavou potetovanou dívku, oblečenou v růžovém latexu, která zkušeně pozoruje příchozí. Z každého jejího gesta je patrné, že jde o členku dnešního hvězdného týmu. Žižkovský bohém vleče na vodítku tři šarpeje najednou a tísněn davem bryndá napěněný Velvet po okolostojících. Nikdo neprotestuje: všichni si chtějí pohladit pivem nasáklá štěňata. Do zakouřeného světa přicházejí další a další Američané. Nadšeně zdraví sedící krajany. Vypadá to, že se všichni znají: spokojeně balí „jointy“, popíjejí pivo z plastových kelímků a v žebříčku konverzačních témat jednoznačně převládá očekávaný kulturní zážitek. Je pondělí 12. února, těsně před sedmou a v Akropoli se pomalu schyluje k vystoupení jedné z nejsledovanějších postav současné americké nezávislé scény, zpěvačky Ani DiFranco. Hvězdy, která svým posluchačům nabízí naději, že „svět se dá změnit, nevyhovující pravidla je dobré porušovat a za sny je potřeba jít“. Je beznadějně vyprodáno a už teď se nedá příliš dýchat.

Tak rychle, jak píšu

Toužebně očekávaná zpěvačka se narodila před třiceti lety v Buffalu ve státě New York. Už jako dítě propadla kouzlu buffalských barů. Víc než alkohol ji ale zaujali kočovní folkoví…

08.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 31 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

08.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 31 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte