Ladronka na Žižkově

V prostorách obchodu Twilight Zone v Krásově ulici na pražském Žižkově pokračuje od minulé středy prezentace několika desítek fotografií, které dokumentují život v břevnovském statku Ladronka. Zájemci mohou sledovat i videozáznam akce, během které loni v listopadu policie jeden z nejznámějších pražských squatů na žádost pražského magistrátu vyklidila. K vidění jsou navíc snímky, které dokumentují aktivity squatterů z Landronky před jejím vyklizením, především výstavy, koncerty, filmové projekce, ale například i sportovně-zábavná odpoledne pro děti.Ladronka, kterou nechal před třemi sty lety postavit hrabě z Ladronu jako zájezdní hostinec, funguje od listopadového vyklizení jako výcvikové středisko pro policejní psy a na její využití dnes existují zhruba dva zásadní plány. Město chce usedlost prodat. Tento návrh ale napadá Občanské sdružení Ladronka: aktivisté namítají, že městský statek se tímto rozhodnutím definitivně uzavře veřejnosti. Sami ho navrhují nadále využívat jako „kulturně-sociální centrum“.

Yasue Maetake: sklo, kov a světlo

Tento týden končí v rakovnickém Okresním muzeu výstava sedmadvacetileté japonské sochařky Yasue Maetake. Absolventka tokijské Musashino Art University, která žije už dva roky v Hostivicích na okraji Prahy, se svými díly pokouší navodit dojem „oživlé“ anorganické hmoty. K tomuto účelu kombinuje originálním způsobem především sklo a kov a její díla je podle autorky samotné možné…

08.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 31 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

08.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 31 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte