Na titulní straně Respektu č. 33/2001 mě zaujal palcový titulek Magor žvaní a Právo to tiskne. Upoutávce odpovídal sloupek Jiřího Peňáse komentující rozhovor, který Ivan M. Jirous poskytl redaktorovi Práva Alexandru Kramerovi. Měl údajně charakter velkohubého žvástu: „To, co Magor prohlašuje, nejsou názory, to jsou nesourodé kusy, opilecký kec (…) Co všechno na sebe musí říct a co všechno pak v Právu otisknou!“ Právo si nekupuji, Peňásovy recenze i sloupky mi dosud přišly většinou trefné, takže jsem vzal výše zmíněná tvrzení za bernou minci. Magor tedy cosi v opilosti plácal a Právo to otisklo. Proč to ale redakce Respektu považuje za natolik závažný fakt, že jej musí inzerovat na první straně jako událost týdne? Opravdu nejsou důležitější problémy než to, že cílem redaktora Kramera bylo „drapnout ,cvoka'… zaplatit mu pár piv, strčit mu před pusu mikrofon, no a čtenáři sobotního Práva, máte sousto“? Respekt již delší dobu upozorňuje na bulvarizaci českého tisku. Ve stejném duchu píše i Peňás: „Rozmluva zapadá do vulgarizujícího trendu našich novin.“ Souhlasím, že bulvarizace médií je problém, na jehož společenské důsledky by měl někdo upozorňovat. Neblíží se ale náhodou Magor žvaní a Právo to tiskne také „jarmareční atrakci, vhodné pro společenské rubriky“?

To už se nedá číst

Respekt čtu pravidelně od roku 1990. Kdysi jsem na něj nadával, že mi kazí pondělky. Četl…

37.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 35 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

37.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 35 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte