Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Dopisy

Dopisy

Není možné hlásit každý zločin

Dopis Richarda Velety (Respekt č. 31/2001), kterým reagoval na rozhovor se streetworkerem Lászlo Sümeghem, nelze přejít bez povšimnutí. Odchod pana Sümegha z pražského centra sociální péče je totiž pouze jedním z mnoha odchodů z oddělení, které pan Veleta vede. Oddělní celkem obstojně fungovalo za Anny Šabatové, která však rezignovala. Během několika měsíců poté, co nastoupil do vedoucí funkce pan Veleta, však znechuceně odešla řada starých i nových zaměstnanců (mezi nimi i já). Musím souhlasit s výrokem pana Sümegha, že pan Veleta své, v tomto případě streetworkerské, práci nerozumí a vlastně celý jeho „přínos“ spočívá v neúspěšných pokusech napasovat na streetworkerskou práci takové modely řízení, které ji doslova znemožňují. Domnívám se, že je tomu tak proto, že pan Veleta jako streetworker sám nikdy nepracoval, a dále, že na své pozici nemá žádné faktické pravomoci, přestože je papírově vedoucí.I když s panem Veletou souhlasím, že pan Sümegh má někdy poněkud extrémní názory, přesto bych řekl, že pro své klienty dělá velmi mnoho. Právě proto, že je jim „tátou a mámou“, že nezná pracovní dobu, právě proto, že je jedním z nich, že nezná hranici mezi soukromým a veřejným atd. Tedy právě tím, za co se ho pan Veleta pokoušel zesměšnit.O jednostranném postoji pana Velety vypovídá již to, že nepoukázal na veliké pnutí mezi profesním a zákonným přístupem. Toto pnutí nepociťují…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 36 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 36 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.