Živá barva

O víkendu se v severomoravských Králíkách rozběhne jeden z nejzajímavějších hudebních festivalů letošního léta. Kromě domácích „taháků“ typu PVO, Oldřicha Janoty, -123 min, Jablkoně nebo BOO slibují organizátoři desítky dalších souborů, taneční „stage“, který ozdobí DJ,s Tráva, Babe LN či Lucas, divadla a promítání „minimálně 50 filmů“. Zahraniční nabídku představují němečtí podívíni The Tarantinos, kteří se inspirují hudbou z filmů stejnojmenného režiséra, brazilský orchestr Retturn, holandské seskupení The Legendary Pink Dots a britský taneční spolek Zion Train. Největší událostí třídenní akce je ale historické tuzemské vystoupení černé americké skupiny Living Colour, která se proslavila mezi znalci už na začátku 90. let především osobitým spojením černého blues, soulu, jazzu, funku nebo rapu s typicky „bělošskými“ přímočarými rockovými postupy a dobově nevídanou zvukovou neúprosností. Orchestr se v roce 1995 rozešel kvůli „neřiditelnosti“ autorských ambicí jednotlivých členů a po několika pobočných projektech (například v česku známé senegalsko-americké trio Jungle Funk) se dal letos opět dohromady.

Pokračování v Praze

Letošní karlovarský festival sice v sobotu skončil, ale část z jeho široké nabídky se v těchto dnech dostává i do běžných kin. Začátkem července se v Praze objevil snímek amerického výtvarníka a režiséra Juliana Schnabela Než se setmí, inspirovaný osudem kubánského básníka Reinalda Arenase, který se v roce…

29.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 34 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

29.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 34 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte