Fakta je nutno ověřovat

Jindřich Šídlo napsal článek Lex obchvat (Respekt č. 51/2000) zřejmě pod vlivem demagogických tvrzení ekologických extremistů, aniž si ověřil jejich věrohodnost, a tak se stalo, že uvádí některé zcela nesmyslné skutečnosti. 1. Žádná navrhovaná trasa obchvatu nikdy neměla vést 100 metrů od jižního okraje města. Trasa schválená vládou Petra Pitharta měla procházet městem a to tak, že by protínala Plzeň mezi Bručnou a městskou částí Plzeň 8-Černice, kterou tak měla od zbytku města oddělit. Není tedy vůbec ekologická, ba právě naopak. A vůbec to nesouvisí s bydlením paní poslankyně Emmerové. 2. Další nesmyslné tvrzení je, že vrch Valík je dominantou kraje. Vrch Valík se ztrácí v řadě stejných kopečků, které sotva převyšují věž plzeňského kostela. 3. Pan poslanec Brousek nikdy nebyl starostou městské části Plzeň-jih. Byl starostou městského obvodu Plzeň 2, tzv. Východního předměstí.

Milan Bednář, Plzeň

Blbé, trapné, tragické

Tomáš Němeček má na dotace pro investory prostě svůj názor: jsou skvělé, jsou zárukou ekonomického růstu a basta (Kam tě vede hrubá síla, Respekt č. 51/2000). Ale ona to není pravda! Rozhodně ne celosvětově a v dlouhodobém horizontu to neplatí ani o zemi, která tyto dotace používá. Pobídka pro investory je stejným typem zbraně jako clo. Je výhodné a funguje,…

02.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 33 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

02.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 33 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte