Minulý týden dostal šéf brněnského studia České televize Zdeněk Drahoš pozvání do Prahy. Jeho nadřízený, generální ředitel Dušan Chmelíček, i všichni další členové vedení ČT s ním chtěli projednat alarmující zprávu podnikové kontroly, která Brno navštívila minulý měsíc. Čekali však marně. Poslední a dosud nejvýznamnější kapitola v aféře brněnského studia, před časem obviněného tamními vzdělanci z korupce a neschopnosti, tak nejspíš ohlašuje neslavný konec Drahošovy kariéry.

Na to se už nedá koukat

Drahošovy nepříjemnosti začaly docela nenápadně letos v létě coby vzpoura diváků. Skupina brněnských vzdělanců, která si tehdy říkala „Brno na přelomu století“ (mezitím se změnili na „Brno 20/21“) tehdy dospěla k názoru, že na televizi, kterou platí měsíčně 75 korunami, se už nedá dívat. Nelíbilo se jim především brněnské studio, které vyrábí řadu „pokleslých a slabých detektivních cyklů“ (Detektiv Tomsa a Hříšní lidé města brněnského), namísto aby kvalitní publicistikou či dokumenty dokázalo „prezentovat základní kulturní priority města Brna“, tedy místního divadla, poezie nebo architektury (podrobněji v Respektu č. 39/2000). Stížnost vzdělanců v čele s hudebním skladatelem Zdeňkem Plachým měla ohlas i mezi televizními redaktory, kteří upozornili, že v nepořádku nejsou jen pořady, ale samotný provoz studia. Plachý a jeho kolegové sebrali dostupné informace, ale šéf brněnského studia…

51.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 33 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

51.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 33 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte