Nejde o znechucení z politiky

Pár slov k článku Komunistům pro radost (Respekt č. 50/2000). Já jsem ta kolegyně dr. Brokla Blanka Vajdová, co se jmenuje Zdenka. V mém sdělení bylo důležité - kromě toho, že nevím, proč nešli lidé k volbám - také to, že v tom mixu důvodů považuji za důležité a možná i rozhodující, že politické strany nepřesvědčily, úplně zanedbaly možnost přesvědčit či možná záměrně nevyužily možnost říci lidem něco o důležitosti krajských voleb; a že v tom mixu těžko nacházím nechuť lidí k politice.

Zdenka Vajdová, Sociologický ústav AV ČR

A co popravy v Texasu?

Zbyněk Petráček se ve svém článku Říká chybně, co je správné (Respekt č. 48/2000) věnuje nízké popularitě George W. Bushe v Evropě. Její důvody spatřuje především v absenci encyklopedických znalostí prezidentského kandidáta, která vyplula na povrch během jednoho z předvolebních televizních vystoupení.Článek však opomíjí odpor mnoha lidí k image Bushe jako fanatického zastánce trestu smrti, který neváhal získávat sympatie středních a nižších vrstev tím, že žádosti o odvolání poprav zamítal takřka na běžícím pásu. Průměrnému Američanovi jistě imponuje fakt, že jeho prezident je nekompromisní ochránce práva, pro něhož neexistují výjimky ze zákona a který se zločinci dokáže jaksepatří zatočit. Odpůrce trestu smrti…

51.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 33 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

51.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 33 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte