Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Domov

Připomeňme si

Vypadá to už téměř jako provokace. Nebo že by ministra vnitra Stanislava Grosse a policejního prezidenta Jiřího Koláře opravdu nezajímalo, zda jsou tady vysoce postavení policisté schopni vykonávat svou práci? Jde především o to, že náměstek policejního prezidenta Václav Jakubík není od svého březnového nástupu do funkce prověřen pro to, aby se mohl seznamovat s utajovanými skutečnostmi. Přitom mu podléhají dvě elitní policejní složky - Služba pro odhalování korupce a Úřad pro boj s organizovaným zločinem. V takové pozici Jakubík samozřejmě přístup k tajným informacím (týkajícím se nejzávažnější kriminality od korupce přes mafie až třeba po teror) potřebuje. Jeho nadřízení to zatím řeší výjimkami od Národního bezpečnostního úřadu, díky kterým se neprověřený náměstek může s tajnostmi přece jen seznamovat. V půlce září dostal Jakubík už třetí výjimku v pořadí, ale s touto praxí bude brzy ámen: od příštího roku ji už zákon nedovoluje. O co při Jakubíkových prověrkách jde, Respekt už informoval (č. 3440/2000). Současný policejní náměstek si letos v lednu založil společně s Miroslavem Čemusem, bývalým rozvědčíkem a důstojníkem Státní bezpečnosti, detektivní kancelář. Čemus podle dokumentů pracoval deset let na rezidentuře v Bruselu jako špion proti NATO .V polovině osmdesátých let se stal radou na českém velvyslanectví v Římě a jedním z…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 28 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 28 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.