Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Sazka na Chmelíčka

Někdo by nad tím pochopitelně vážně přemýšlel. Mocná a bohatá firma, kterou navíc zastupuje chlapík ohánějící se průkazkou zaměstnance Úřadu vlády si přijde stěžovat na jednu reportáž. Dokonce leckterá bohatá a mocná komerční televize by s uveřejněním takové reportáže skutečně váhala. Veřejnoprávní Českou televizi a jejího šéfa si ovšem každý z nás téměř devíti stovkami ročně platí právě proto, aby v podobné situaci milou Sazku i s Martinem Nezvalem okamžitě vyhodil ze dveří. Dušan Chmelíček to minulý týden v případě pořadu Klekánice o všech možných nejasnostech v obchodech největší tuzemské loterijní společnosti nedokázal. Reportáž doslova na poslední chvíli stáhl z vysílání a pustí ji až tento týden, ovšem s „vysvětlujícím“ stanoviskem Sazky. Nezkušený Chmelíček si možná myslí, že to vymyslel šalamounsky, jenže to se mýlí. Nejde jen o to, že ze svých lidí udělal veřejně pitomce. Sazka dostane zadarmo navíc jakýsi reklamní bonus, kde její usměvavý šéf či mluvčí nerušeně a bez dotěrných otázek vysvětlí, jak lživou stoku diváci právě shlédli. Právě před rokem se novinářská lobby včetně lidí z ČT snažila, a nakonec také uspěla, aby takové „právo na odpověď“ zmizelo z návrhu tiskového zákona. Že tuhle myšlenku oživí namísto nespokojených politiků právě šéf veřejnoprávní televize, to už ani nezkušeností omluvit nelze. Zvlášť když Chmelíčka čekají možná mnohem tvrdší bitvy. Vicepremiér Vladimír Špidla před deseti dny žádal, aby si Češi „nově definovali“ pojem…

42.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 28 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

42.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 28 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte