Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Dopisy

Dopisy

Nač myslela, když kradla?

Po přečtení článku Život a salám soudkyně Tampírové (Respekt č. 37/2000) prosím pana redaktora Šídla, aby se zeptal paní Tampírové, zda když brala ten salám, tak nevěděla, že je jí přes padesát a že neví, co by dělala, když ji kárný senát vyhodí z místa. Dále bych doporučoval se zeptat pana předsedy kárného senátu Bernáta, zda si on myslí, že to pí Tampírová před krádeží nevěděla. Další otázkou pak je, zda pí Tampírová náhodou nevěděla, že ji právě naopak kárný senát zcela určitě nevyhodí. Problém českého chápání práva je v tom, že je zde stále daleko více ceněno „držení basy“ než pravda a spravedlnost. Rozhodnutí kárného senátu je velká rána pro věrohodnost soudcovského stavu.

Prokop Novák, Tuchoměřice

Asi jste nebyli na gymnáziu

Rádi bychom se vyjádřili k článku Zoji Franklové, prezentovaném jak na vlnách ČRo 6 - Radia Svobodná Evropa, tak v Respektu č. 37/2000 (Všechno je jinak). Deset let jsme věřili a stále dosud doufáme, že budujeme demokratickou společnost, která je založena na dávání šancí, na mnohovrstevnatosti nabídky a svobodném rozhodování jednotlivce. Z článku paní Franklové máme pocit, že dosud nikdy nenavštívila současné osmileté gymnázium, protože pokud by se tak stalo, nemohla by mluvit o slepých uličkách či rakousko-uherském modelu. Snažíme…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 28 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 28 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.