Už brzy se možná bude moci česká justice pochlubit skutečnou raritou - první zlodějkou ve funkci soudkyně. Kárný senát v Táboře totiž před čtrnácti dny odmítl žádost ministra spravedlnosti zbavit taláru JUDr. Alenu Tampírovou, kterou letos na jaře chytili při krádeži v jindřichohradecké samoobsluze. „Té ženě je přes padesát. Co by šla dělat?“ vysvětlil předseda kárného sboru Jiří Bernát, proč místo vyhazovu vynesli jeho členové mnohem mírnější trest: za šišku ukradeného paprikáše soudkyni Tampírové po tři roky neporoste její zhruba čtyřiapadesátitisícový plat.

Rodinné uťápnutí

Letos 15. března našla pokladní obchodního domu Billa na jindřichohradeckém sídlišti Vajgar při namátkové kontrole v tašce soudkyně Aleny Tampírové nezaplacený paprikový salám. Přistižená zlodějka se na nic nevymlouvala, přivolaný vedoucí s ní na místě sepsal protokol a vyinkasoval padesátikorunový nedoplatek. Pro normálního občana by tím asi všechno skončilo, nicméně soudce je soudce, a tak se zvěst o zlodějině paní Tampírové brzo donesla až k předsedovi hradeckého soudu Petru Ševcovi. Ten pochopil, že justici hrozí mimořádná blamáž a obrátil se přímo na ministra Otakara Motejla. Přestože oba muži soudkyni přesvědčovali, aby v tichosti a bez rozruchu rezignovala, než se rozhoří nepříjemný skandál, JUDr. Tampírová odmítla.Před kárným senátem se pak soudkyně střídavě hájila roztržitostí vyplývající z přepracovanosti a snahou krýt skutečného zloděje - svého syna. (Jenže jak…

v37.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 28 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v37.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 28 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte