Minulý čtvrtek uplynul měsíc od chvíle, kdy si německý ministr vnitra Otto Schily veřejně postěžoval na nechuť českých policistů potírat ve své zemi dětskou prostituci a spolupracovat na tom se západními kolegy. Schilyho protějšek Stanislav Gross si za celou dobu nenašel čas, aby tvrdou kritiku odmítl, nebo ji přijal a v tom případě zjednal nápravu. Přitom v Německu už varování před českým pedofilním rájem patří k běžné denní rutině televizních stanic. Jediným pozitivním výsledkem Schilyho vystoupení je tedy prozatím fakt, že se minulý týden sešla česká policie se saskými kolegy a domluvila se na výměně informací. Přitom důkaz, že berlínský ministr nelhal, přinesla nedávno sama Zemanova vláda. Počátkem července projednala materiál o zdejší dětské prostituci, který je k postupu policie značně kritický.

Obavy z temných čísel

„Jednání o výměně informací nebyla bohužel dosud uzavřena,“ postěžoval si před časem Schily v rozhovoru pro Der Spiegel. Ke spěchu jej - jak řekl - vedou obavy z „temných čísel“ rostoucí dětské prostituce v Čechách. „Celé autobusy jezdí za tím účelem z Německa do Čech. Je strašné, jaká morální zpustlost se zde projevuje. To mi nahání hrůzu. Je nutné, abychom udělali všechno, co by učinilo tomuto řádění konec,“ řekl Schily. První reakce českých policistů byla překvapující: "Jestliže spolkový ministr vnitra prohlašuje, že ví o celých autobusech Němců, kteří přijíždějí prznit české děti, a ptá se, co s tím uděláme, je nasnadě se…

v35.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 24 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v35.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 24 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

erik_novy
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2267

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte