Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Komentáře

Legalizovat všechny drogy

Každou chvíli se na nás z médií vyhrne něco o drogách. Buď že policie zatkla nějaké velké zvíře a slaví úspěch, nebo - častěji - po jakých trasách se k nám drogy pašují, kolik lidí je tady na nich závislých, jak si soudy nevědí rady s trestáním dealerů a uživatelů drog. Úplně jinak se na všechny tyhle věci dívá matka, která má doma dceru závislou na heroinu a prožívá peklo, a úplně jinak liberální čtenář, který žádnou podobnou tragédii neřeší a říká si, že každý má právo dělat si se svým zdravím, tělem, se svou myslí, co se mu zamane. Matka bude spíš podporovat represi a modlit se, aby všichni prodavači heroinu skončili za mřížemi, kdežto liberál řekne: Povolte to, represe stejně nemá cenu. Jak by to tedy mělo být?

Cannabis a represivní lobby

Před půldruhým rokem u nás vyhráli represivisté. Prosadili zpřísnění, obecně je trestný nejen prodej drog, ale už i to, že je člověk prostě má při sobě. Narkoman smí mít, jak známo, množství malé, nic víc. Má-li „množství větší než malé“ a je-li chycen, zavřou ho. Tohle novum se netýká jen heroinu, pervitinu a dalších tzv. tvrdých drog, ale taky marihuany, rostlinných drog, které si mnozí lidé pěstují, neboť se domnívají, že je lépe si zakouřit, zasmát se a mít své barevné či jaké vize, než se opít za rohem v hospodě. Ona zmíněná matka heroinistky by peklo neměla, kdyby její dcera místo injekcí opiátu jen kouřila „trávu“. Ta je podle dostupných lékařských studií méně škodlivá než alkohol, ať už při tom…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 28 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 28 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.