Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Zeď nám spadla

Betonová zeď v Matiční ulici už nestojí, ve středu ráno ji ústečtí dělníci rozebrali. Je to nepochybně nejlepší zpráva nejen za uplynulý týden, ale snad za poslední půlrok od vstupu do NATO. Můžeme na tom samozřejmě i v tuhle chvíli hledat různá ale: skutečně to vypadá, že vláda vzpurné ústecké konšely uplatila deseti miliony, že tím vytváří nebezpečný precedens do budoucna, že bílým domkářům z Matiční stačilo k vysněnému stěhování ze špinavé uličky mezi rušnou silnicí a železniční tratí jen hodně nahlas křičet a tak dál, a tak dál. Zkusme se ale na celou věc podívat jinýma očima: totiž že stát začal konečně v Matiční splácet nepatrnou část dluhu, který má bílá populace vůči „svým“ Romům. Teď jde jen o to, jak své splátky přeměnit v investici.

Co chceme…

„Symboly, jako je zeď v Matiční, jsou ohromnou tragédií, protože jsou o mnoho silnější než bezprostřední realita, kterou zastupují.“ Věta amerického velvyslance Johna Shattucka míří do černého. Realita v Matiční se ničím nelišila od mnoha podobných míst po celé zemi: předvídatelný sociální konflikt vzniklý úředním sestěhováním nepříliš vybrané a rasově stigmatizované společnosti do dvou domů lze pochopitelně řešit civilizovaně: systematickou sociální prací plus přísným vynucováním zákona, například. Nápad ústeckého magistrátu obehnat problém čtyřmetrovou betonovou ohradou (tak zněl první plán z jara 1998) byl ve své primitivní jednoduchosti nebezpečně lákavý. Ohromná podpora, kterou ústecký…

49.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 28 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

49.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 28 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte