Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Rozhovor

Proto, že jsme herci

JIŘÍ LÁBUS (49) nastoupil po absolvování pražské DAMU v roce 1972 do tehdy libereckého divadelního Studia Ypsilon, jemuž zůstal věrný dodnes. Vytvořil tu řadu významných divadelních rolí (Lobova ve Věčném manželovi, Macbetha v Macbethovi, K. H. Máchu v Životě a smrti K. H. Máchy, Celestena v Mamzel Nitouche, Nerona v Divadle za časů Nerona a Senecy aj.), popularitu mu získaly četné role a dabingy v televizních inscenacích a seriálech (Arabela, Jů a Hele, Simpsonovi aj.), komediální kreace v televizních pořadech Možná přijde i kouzelník, Ruská ruleta, v rozhlasovém cyklu Nekonečný seriál: Rodinka (s Oldřichem Kaiserem) a role v českých filmových veselohrách. Několik filmových režisérů mu dalo možnost vybočit z komediální šarže: např. Věra Chytilová ve Hře o jablko a Vladimír Michálek ve filmech Amerika a Zapomenuté světlo. Jedním z horších momentů jeho herecké kariéry je účast v seriálu Třicet případů majora Zemana. Na rozdíl od mnoha svých kolegů je ochoten o svém „případu“ mluvit.

Jaké byly vaše pocity, když před rokem vešlo ve známost, že Česká televize má v úmyslu vysílat seriál Třicet případů majora Zemana, ve kterém jste ztvárnil roli vlasatého hudebníka chystajícího se unést letadlo na Západ?

Netajil jsem se tím, že se za tu svou roli stydím a že ji vnímám jako ostudu. Taky jsem to hned řekl do ankety v MF Dnes. A od té doby jsem neměl důvod svůj postoj změnit. Podle mě takový seriál do televize jít znovu…

49.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 28 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

49.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 28 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte