Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Příloha - 10 let Respektu

Respekt mi nikdy nebyl lhostejný

Respekt je jediný časopis, u něhož jsem schopen si vybavit, jaký poměr jsem k němu měl v různých obdobích uplynulých deseti let. A nebyl vždy jednoduchý a kladný. Není to příběh čisté a nezkalené lásky, ale spíše různých forem respektu i despektu. Především mi však Respekt nikdy nebyl lhostejný. Od počátku je na něm cenné právě to, že jeho lidem nejsou lhostejné věci, o kterých píší. Lhostejnost je totiž určitě nejvážnější nemocí české žurnalistiky, která plodí každodenní zhoubné bujení v podobě nekompetentních a povrchních článků. V tomto ohledu je pro mne týdeník Respekt učebnicí základních profesionálních postupů. Na Respektu mi dříve lezlo na nervy, že z něj čišelo vzezření slonovinové věže, z níž se mnozí jeho autoři dívají na ten malý hnusný český svět a přitom shledávají, jak vysoko nad ním ční. To mi ovšem vadilo často i jinde (kupříkladu v LN). Byl to i Respekt, který ve zlaté éře budování kapitalismu fungoval jako interní médium českého politického establishmentu, stejně jako jiné noviny (včetně LN). U Respektu to vše mělo jen o něco kultivovanější provedení, než bylo tehdy obvyklé. A stejně jako jiné noviny Respekt za tento přístup tvrdě zaplatil ztrátou části čtenářů, kterou si obvykle novináři v Praze mylně vykládají jako paradoxní ocenění, že nepíší pro každého blbce. Poslední, velmi šťastné období Respektu ovšem ukazuje, že redakce je dnes již ke svým čtenářům mnohem přívětivější. Po deseti letech různých citových komplikací se moje čtenářské manželství s…

47.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

47.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte