Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Diskuse

Dotace ano, ale všeho s mírou

Podobně jako v článku Ne soukromým školám (Respekt č. 43/99), který v souvislosti se zákonem o dotacích soukromým školám hovoří o omezování těchto škol, komentuje většina médií zákon jako vítězství soukromých škol nad současným vedením ministerstva školství. Přijatý zákon je prezentován tak, že se díky němu zvýší státní dotace pro soukromé školy. Takový názor však podstatu nového zákona rozhodně nevystihuje. Na rozdíl od původního návrhu poslanců Petra Mareše a Waltera Bartoše zachovává nově přijatý zákon základní atributy stávající právní úpravy v přiznávání dotací a v kontrole jejich využití. Oč se přesně jedná? Za prvé - o zachování principu přiznání dotace na základě řádně doloženého splnění kritérií definovaných tímto zákonem. Za druhé - nadále platí povinnost soukromých škol vyúčtovat dotaci za období, na které byla poskytována, tedy za školní rok. Dále je zachována pravomoc ministerstva jako poskytovatele dotací stanovit postup pro zúčtování těchto dotací. A stále také trvá princip srovnatelnosti podmínek pro státní a soukromé školství v oblasti nakládání s celkovými finančními zdroji. To znamená, že soukromá škola, která se uchází o dotaci ze státního rozpočtu ve srovnatelné výši se školou státní, musí stále počítat s tím, že její hospodaření bude - stejně jako u školy státní - hodnoceno jako celek, nikoliv jen hospodaření s poskytnutou dotací. Kontrolu celkového hospodaření soukromé…

47.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

47.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte