Šéf konzervativců William Hague má před sebou velmi náročný úkol: rehabilitovat v očích voličů svou stranu. Labouristické vítězství v roce 1997 přineslo Blairovi většinu 179 mandátů a zvrátit tento poměr se nyní zdá nemožné. Tony Blair je totiž tak populární, že jeho pozice pro příští volební období je zaručena i dlouhodobě. Jak si s tím mohou toryové poradit?

S poradcem-vizážistou

Když byl Hague v roce 1997 zvolen předsedou konzervativců (Respekt č. 2426/97), zdálo se, že jde o šťastnou a rozumnou volbu. Měl za sebou úspěšnou kariéru ministra pro Wales a byl schopným parlamentním debatérem. Měl také podporu Margaret Thatcherové. Jako mladý ministr nebyl ještě spojován s chybami konzervativních vlád, které sahaly až do roku 1979. Nadšení se ale začalo rychle vytrácet, když se Hague dopustil celé řady trapasů. Se svým poradcem se například objevili v lunaparku v baseballových čepicích s nápisem „Hague“ a tento pokus o omlazení tradiční Konzervativní strany byl dlouho zesměšňován. Navštívil i londýnský mnohorasový karneval v čtvrti Notting Hill, aby oslovil etnické menšiny, ale objevil se velmi ležérně oblečen, což mu podle názoru mnohých ubíralo politickou váhu. Hague se tyto přestupky pokusil napravit tím, že si najal poradce-vizážistu ze známého magazínu. Nyní se na veřejnosti…

35.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

35.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte