Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Zahraničí

Jen žádnou agitaci

Za závorou bratislavského Dopravního podniku postává osm mužů v tmavých oblecích. Je slunný podvečer a většina zaměstnanců je už dávno doma, ale těsně před pátou zastavuje u brány tmavé luxusní mitsubishi. Vrátný se dívá na zadní sedadlo, v mžiku uctivě zvedá závoru a do útrob podniku vjíždí vzácná návštěva: bratislavský primátor a bývalý slovenský premiér Jozef Moravčík. Limuzína zastavuje před čekající skupinkou. Muži v kravatách se rozestupují a z hloučku vystupuje drobný pětašedesátník v perfektně střiženém saku. Ani on tady není doma: kandidát na slovenské prezidentské křeslo a primátor Košic Rudolf Schuster dorazil k téže bráně jen o pár minut dříve. Je pátek 21. května, Vladimír Mečiar prožívá v tuto chvíli „setkání s občany“ na východním Slovensku a jeho soupeř Schuster zahajuje další bod svého předvolebního turné v Bratislavě. Přijel ze schůzky s banskobystrickým biskupem a aktuální kolonka v jeho diáři se jmenuje „setkání s pracujícími Dopravního podniku Bratislava“. Lídr vládní Demokratické strany Moravčík má jménem celé koalice vyjádřit horkému favoritu voleb do druhého kola „plnou podporu“.

U nás v podniku

Dopraváci si sice na podnikové bráně „odpíchli“ už před dvěma hodinami a nikde kolem nejsou ani novináři, ani televizní kamery, ale liduprázdný závod nevyvádí delegaci z klidu. „Nemyslete si, že je to nějaká kampaň. Přijel jsem si prohlédnout, jak pracujete,“ říká s úsměvem Rudolf Schuster a v doprovodu primátora, generálního…

22.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 24 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

22.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 24 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Martin Kontra

editor

Martin Kontra
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 391
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte