Triumfální turné chlapeckého kvarteta Lunetic narazilo minulý pátek v Liberci na nečekaně rozvášněného fanouška. Idoly dívčích srdcí si přišel prohlédnout šéf místního policejního okrsku Vápenka Petr Brezány a vyváděl u toho takové kousky, že se mu málem podařilo koncert zrušit. V nejhorších momentech svého výstupu třicetiletý poručík mával uprostřed davu dětí odjištěnou pistolí. Když se mu to jeden z tělesných strážců slavného kvarteta snažil rozmluvit, policista křičel, že ho „bez milosti a na místě“ zastřelí. Situaci nevyřešila ani přivolaná policejní hlídka. Její členové odmítli Brezányho zatknout s vysvětlením, že jde o nadřízenou šarži. Nepodařilo se jim ani vyvrátit podezření, že za poručíkovou odvázaností vězí značný stupeň opilosti. Lidé z Inspekce ministra vnitra, kteří s Brezánym necelé tři hodiny po incidentu sepisovali protokol, totiž čirou náhodou „zapomněli“ svému kolegovi odebrat krev.

Lehni si na zem

Liberecká historie je už třetím incidentem za poslední dva měsíce, jehož hrdinou je opilý policista. Únorová anabáze šéfa dopravní policie v Tachově Stanislava Barhoně, který se během noci stačil opít, nabourat služební auto, utéci kolegům a ukrást z ledničky usvědčující zkumavku s vlastní krví, prozatím skončila tím, že mu jeho šéf připsal při odchodu z policie stotisícové odstupné. Tragičtější dopad měl alkohol v případě pěti kolegů z Plzně, kteří se v noci nestrefili na most a spadli do Radbuzy. V autě, za jehož volantem seděl…

17.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

17.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Martin Kontra

editor

Martin Kontra
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 392

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte