Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Téma

Přísně tajné daně

Hloupě se neptejte a navalte další prachy! Jedině tak se dá tlumočit vzkaz místopředsedy vlády Pavla Rychetského, který nedávno poslal přes novináře občanům České republiky. Když se ho totiž ptali, proč by chtěl zvýšit daň z nemovitosti, vicepremiér odsekl: „Proč? Prostě proto, že je směšně malá.“ Přitom už dnes patříme k zemím s největší daňovou zátěží na světě. Podle některých ekonomů je právě tady důvod proslulé „blbé nálady“.Opravdu, sotva najdeme ve světě obyčejné zaměstnance, tedy lékaře, učitele a kvalifikované dělníky, na nichž by strážce státní pokladny vymáhal tolik co u nás: neuvěřitelné dvě třetiny z toho, co vydělají. V důsledku tak bere lidem každou šanci zlepšit si životní úroveň. Mohou pracovat, jak chtějí, vinou státního přerozdělení zůstane všem zhruba stejně.

Dobrý výdělek

Levicové vládě Miloše Zemana nikdo nemůže upřít energii, s jakou se nám snaží zvýšit odvody do státní pokladny. Ministr financí Ivo Svoboda a vicepremiér Vladimír Špidla už poslali do sněmovny tři návrhy na zvýšení daní (jednou chtěli zvýšit odvody na sociální účely, dvakrát spotřební daně), o dalších projektech včetně daně z nemovitosti se mluví. Díky parlamentní většině zatím pravice všechny takové nápady odmítá, sama ale během své vlády nasadila laťku tak vysoko, že se i o radikální levici v západní Evropě musí při pohledu k nám pokoušet závrať.Když se minulý měsíc novináři ptali ministra financí Svobody, zda by nebylo v zájmu podpory ekonomiky rozumné…

16.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 24 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

16.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 24 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Marek Švehla

zástupce šéfredaktora

svehla
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Od roku 1994 jich napsal/a 2120
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte