Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Ekonomika

Aspoň jako Ukrajinci

Ještě jako místopředseda nejradikálnějších lékařských odborů vyhrožoval Milan Kubek (31) často bílou stávkou. Proto když počátkem března stanul v čele Lékařského odborového klubu (LOK), nikoho nepřekvapila jeho první zpráva: pokud nedostanou doktoři přidáno, budou na podzim stávkovat. Přípravy na zastavení provozu nemocnic jsou podle lékařů již v běhu.Už Kubkův předchůdce ve funkci David Rath proslul jako schopný a tvrdý lobbista. Rétorika nového předsedy je ovšem ještě drsnější. V přízemí vysočanské nemocnice, kde dr. Kubek pracuje, visí leták s nápisem: Střední zdravotnický personál bere méně než Ukrajinci. A v čekárnách některých lékařských ordinací se objevily nápisy: LOK varuje! Váš lékař pracuje za 77 korun na hodinu. Nemáte strach?

Aby pacienti věděli

Milan Kubek se veřejnosti představil už před třemi lety, kdy začal pravidelně přispívat do deníku Právo. Na jeho stránkách nastínil například „zajímavou možnost, jak ulevit rozpočtu všeobecného pojištění“. Podstata spočívala zhruba v tom, že „nemalá skupina bohatších spoluobčanů“ by sice platila zdravotní pojištění jako všichni ostatní, léčit by se však chodila za hotové. „Kdyby se bohatí vzdali nároku na bezplatné ošetření, náklady pro pojišťovnu by musely klesnout,“ napsal Milan Kubek.„Jsme odbory. Naši členové si nás najímají, abychom jim vymohli vyšší platy,“ říká dnes rázně internista soukromé nemocnice v Praze-Vysočanech.Když vláda nedávno rozmluvila odborářům nápad zaručit lékařům …

16.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 24 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

16.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 24 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte