Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Vítejte v opozici

Na chodbu luxusně zrekonstruovaného paláce Smiřických vybíhá tajemník poslaneckého klubu ODS Ota Fejfar. „Mám pro vás velkou objednávku,“ chytá za rukáv kolemjdoucího provozního. „Potřebovali bychom do pátku změnit všechny vstupní karty a taky je nutné udělat něco se zámkama.“ Důvod pro bezpečnostní akci je prostý: Klausova strana ve středu vyprovodila ze svých prostor 31 odpadlíků z nově vzniklého klubu Unie svobody. Pak si delegáti ODS zvolili nové vedení klubu a vykročili k dosud nepoznanému údělu parlamentní opozice.

Prezident, nebo maršál?

Nezvyklou novou roli si někdejší sněmovní suveréni vyzkoušeli v úterý ve Španělském sále. Ačkoliv byla volba prezidenta tajná, ihned po ní se v tisku objevily propočty, podle nichž za Havlovým neúspěchem v prvním kole stála - ruku v ruce s komunisty, republikány a Špidlovým křídlem v ČSSD - i touha Klausových věrných pomstít se Havlovi za prosincový projev v Rudolfinu, v němž ponížil jejich předsedu. Poslanci ODS se ani takovým úvahám nebrání. „Nevolil jsem ho ani v jednom kole,“ přiznává bez okolků někdejší odpadlík z ČSSD Tomáš Teplík. Klausova strana přitom ještě nedávno zdůrazňovala, že Václav Havel je pro ni jediným možným kandidátem na prezidentský post. „Tím, jak v poslední době vystupoval, se zřekl našich hlasů a přihlásil se o hlasy sociální demokracie,“ přibližuje náladu v klubu poslanec Teplík. Jeho kolega Jiří Payne přišel s ještě vážnějším argumentem: Havla nelze volit proto, že není …

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
05.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte